Strict (2048): Declaration of MyComponent::initialize() should be compatible with Component::initialize(Controller $controller) [APP/Controller/Component/MyComponent.php, line 456]
Strict (2048): Declaration of HitcountBehavior::setup() should be compatible with ModelBehavior::setup(Model $model, $config = Array) [APP/Model/Behavior/HitCountBehavior.php, line 89]
- حریر مثل تو بود
 
 
 
 
 
 
  • تعداد صفحات : 96
  • قطع کتاب : پالتویی
  • نوع جلد : شومیز
  • شابک : 978-600-6077-16-1
  • نوبت چاپ : 2
  • تاریخ چاپ : 1391
  • قیمت : 3,000 تومان
 

کتاب «حریر مثل تو بود» 71 برش از زندگی جانباز شهید سیدمهران حریرچیان را در قالب داستان کوتاه روایت می کند. 

مهران حریرچیان ششم مهر ماه سال 1389 به دلیل عوارض ناشی از مجروحیت شیمیایی به شهادت رسید. کتاب «حریر مثل تو بود» قرار بود در نخستین مراسم یادبود وی منتشر و توزیع شود اما به دلیل طولانی شدن زمان نشر کتاب به تازگی منتشر و رونمایی شد.

وی در عملیات بیت المقدس هفت شیمیایی شد و پس از پایان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی روی آورد. این شهید از افراد شاخص و شناخته شده اصفهان بود و ارتباط خوبی با دانشجویان و جوانان داشت و در آخرین سال های حیات خود معاونت پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و برخی از دانشکده های آن را بر عهده داشت.

این اثر تمام ویژگی های داستان های مینی مال را ندارد اما نویسنده سعی کرده با استفاده از تکنیک های این قالب 71 برش از زندگی این شهید را بیاورد.

بعد از شهادت سیدمهران حریرچیان،ویژه نامه هایی درباره وی در اصفهان منتشر شد که در آنها خاطرات دوستان، نزدیکان و دل نوشته های آنان چاپ شده بود. منابع کتاب همین نوشته هاست و با خانواده وی مصاحبه ای انجام نشده است.

این کتاب نخستین اثر در ارتباط با زندگی این شهید است.

خرید آنلاین کتاب از سایت http://4soooq.ir                                         لینک مستقیم خرید

کتاب های دیگر در این زمینه