Strict (2048): Declaration of MyComponent::initialize() should be compatible with Component::initialize(Controller $controller) [APP/Controller/Component/MyComponent.php, line 456]
Strict (2048): Declaration of HitcountBehavior::setup() should be compatible with ModelBehavior::setup(Model $model, $config = Array) [APP/Model/Behavior/HitCountBehavior.php, line 89]
- فهم همجنسگرایی و راهنمای والدین برای پیشگیری از آن
 
 
 
 
 
 
  • تعداد صفحات : 320
  • قطع کتاب : رقعی
  • نوع جلد : شومیز
  • شابک : 978-600-6077-95-6
  • نوبت چاپ : 1
  • تاریخ چاپ : 1396
  • قیمت : 20,000 تومان
 

شاید بتوان گفت همجنس‌گرایی یکی از مسائل دیرپای همه فرهنگ‌هاست. فرهنگ ما نیز، چنانکه در بسیاری جوامع دیگر، در ساحت‌های مختلفی از زندگی واقعی و گفتمان عمومی گرفته تا ادبیات، هنر و ... دیرزمانی است که با این مساله دست به گریبان است. وجود این مساله اجتماعی با شیوعی که در تاریخ زندگی بشر دارد و داده‌های تاریخی فرهنگ ملل به آن گواهی می‌دهد، در جامعه ایرانی امر غریبی نیست، اما آنچه که ذهن پرسشگر به آسانی با آن کنار نمی آید، عدم شناخت کافی و یا حتی عدم تلاش کافی برای شناخت این مساله است. و نبود آثاری که بتوانند ابعاد اجتماعی، فرهنگی، ارتباطی و روانی این مساله را برای خواننده روشن کنند، در کنار وفور آثاری که به پیروی از جریان رایج علوم انسانی غرب معاصر به عادی‌نمایی و عادی‌سازی آن اهتمام دارند، ایجاب می‌کند که از ابعاد گونه‌گون این مساله، به ویژه بعد روان‌شناختی آن پرسش‌گری صورت گرفته و در پی پاسخ باشیم. 
بنابراین مخاطبان این کتاب به طور عام، همه کسانی‌اند که می‌خواهند برای پرسش‌های «همجنس‌گرایی چیست؟ چگونه اتفاق می‌افتد؟ چگونه شناخته می‌شود؟ چگونه درمان می‌شود؟ چه تمایزی با کودک‌بارگی دارد؟ روان‌شناسان درباره آن چه می‌گویند؟ چه رویکردهای متفاوتی در میان روانشناسان درباره آن وجود دارد؟ واقعیت‌های همجنس‌گرایی در غرب چیستند؟ رواج این مساله چه پیامدهایی را به جا گذاشته است؟ چه ابعاد ترویجیِ هنری و رسانه‌ای دارد؟ مولفه‌های همجنس‌گرایی مذکر با همجنس‌گرایی مونث کدامند؟ و ... » پاسخی بیابند. اما به طور خاص، 1) علاقه‌مندان به ابعاد روان‌شناختی همجنس‌گرایی همچون روان‌شناسان، روان‌پزشکان و مشاوران؛ 2) پدر و مادرها، به ویژه پدر و مادرهای کودکانی که آشفتگی جنسیتی دارند؛ و 3) آموزگاران، مربیان و سیاست‌گذاران و فعالان فرهنگی در زمینه فرهنگ جنسی را می‌توان از مخاطبان اصلی این کتاب نام برد. 
نویسنده اصلی این کتاب، دکتر جوزف نیکولوسی، روان‌شناسی است که سال‌ها تجربه درمان همجنس‌گرایی را به همراه دارد و آثار مکتوب فراوان و همچنین حضور رسانه‌ای فراگیری را در زمینه شناخت و درمان همجنس‌گرایی داشته و دارد.

لینک خرید آنلاین کتاب از سایت چهارسوق:

http://4soooq.ir/index.php?route=product/product&product_id=191

کتاب های دیگر در این زمینه