Strict (2048): Declaration of MyComponent::initialize() should be compatible with Component::initialize(Controller $controller) [APP/Controller/Component/MyComponent.php, line 456]
Strict (2048): Declaration of HitcountBehavior::setup() should be compatible with ModelBehavior::setup(Model $model, $config = Array) [APP/Model/Behavior/HitCountBehavior.php, line 89]
- حاشیه بر کتاب
 
 
 
 
 
 
  • تعداد صفحات : 144
  • قطع کتاب : رقعی
  • نوع جلد : شومیز
  • شابک : 978-600-6077-20-8
  • نوبت چاپ : 1
  • تاریخ چاپ : 1392
  • قیمت : 5,500 تومان
 

کتاب «حاشیه بر کتاب» دربرگیرنده یادداشت های حسام الدین مطهری، نویسنده و رمان نویس، درباره نمایشگاه کتاب و مسائل مختلف حوزه کتاب و کتاب خوانی در ایران، می باشد. این کتاب شامل یادداشت هایی است که مطهری از سال 88 تا 91 در روزنامه های جام جم، جوان و وب سایت های خانه کتاب اشا، کتاب سوم و... منتشر کرده است.

جایزه های ادبی خصوصی و دولتی، راه و روش های کتاب فروشی، دو پیشنهاد برای برگزار نکردن نمایشگاه کتاب، نقدی بر مصادره انتشارات امیرکبیر، بررسی موضوع کپی رایت بر اساس فتاوای چند مرجع تقلید و شباهت کاری که در ایران می شود با دزدی، ورود بی اجازه غیرفرهنگیان به محدوده فرهنگی و... از جمله مطالبی است که در «حاشیه بر کتاب» به آن ها پرداخته شده است.

مطهری در بخشی از مقدمه کتاب خود آورده است:
همه بلدند بگویند کتاب خوانی در ایران کم رونق است، اما چه کسی راهکار ارائه می کند؟ بالاتر از این، کدام متولی و رئیس و مدیر واقعاً در پی تغییر اوضاع است؟ به ده-بیست سال اخیر نگاه کنید! همه رؤسا و وزرای دستگاه فرهنگی آمدند و رفتند و همه صرف نظر از گرایش های سیاسی شان، همان کاری را دنبال کردند که نفر قبلی شروع کرده بوده است. نمایشگاه کتاب همیشه بوده است، چنان که هفته کتاب و چاپ و خرید کتاب برقرارند، اما هنوز رهبر کتاب خوان جمهوری اسلامی می گوید: «ما هنوز خیلی عقبیم.»

حق دارید اگر از خودتان بپرسید: «قضیه چیه؟ چرا این جوریه؟» به اندازه یک خبرنگار حوزه کتاب می توانم بهتان جواب بدهم: چیز پیچیده ای در کار نیست. اولاً آن قدرها که وانمود می شود، کسی دلواپس کتاب نخواندن مردم نیست. ثانیاً کارشناسان و کاربلدان واقعی سر کار نیستند.
خرید آنلاین کتاب از سایت http://4soooq.ir                                         لینک مستقیم خرید
کتاب های دیگر در این زمینه